Koncerty Europejskiego Stadionu Kultury w TVP2
Europejski Stadion Kultury 2015

Największe przeboje polskich i zagranicznych gwiazd, niepowtarzalne duety i spektakularne animacje – wszystko to widzowie Dwójki zobaczą podczas retransmisji Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Relacja z koncertu Kolektywów odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godz. 22:30 w TVP2, a występ Korteza w niedzielę, 26 czerwca o godz. 23:10.

TVP2 zaprasza na obszerne retransmisje i relacje z koncertów VI edycji Europejskiego Stadionu Kultury, który odbędzie się 24 czerwca w Rzeszowie. Widzowie Dwójki będą mieli okazję przypomnieć sobie największe przeboje polskich i zagranicznych wykonawców w nowych aranżacjach, z widowiskowymi wizualizacjami autorstwa najzdolniejszych polskich grafików.

Pierwszy koncert – Kolektywów – Dwójka wyemituje w piątek 24 czerwca o godz. 22:30. Polscy artyści młodego pokolenia wystąpią na jednej scenie z muzykami z Ukrainy, Litwy, Gruzji, Holandii czy Wielkiej Brytanii – wspólnie wykonają swoje najpopularniejsze utwory. Wśród wykonawców będą: Natalia Nykiel z litewskim duetem GoldenParazyth, Dawid Kwiatkowski i ukraiński zespół Hardkiss, Skubas w duecie z Jono McCleerem z Wielkiej Brytanii, Sarsa z pochodzącą z Gruzji grupą Green Room&Dato Lomidze oraz Piotr Rogucki z legendą symfonicznego rocka, zespołem Within Temptation. Z kolei w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 23:10 Dwójka zaprosi widzów na koncert Korteza, tegorocznego laureata Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, uznawanego za wschodzącą gwiazdę minimalistycznej muzyki o poetyckim zabarwieniu.

Europejski Stadion Kultury to wyjątkowe połączenia muzyczne różnych kultur i stylów muzycznych, tworzące świeżą koncepcję wyróżniająca ten festiwal spośród innych w Europie. Zabawa muzyką, jej treścią i formą stały się filarami tego wydarzenia. Twórcy finałowego koncertu Europejskiego Stadionu Kultury zawsze zwracają szczególną uwagę na niezwykłą plastyczność oprawy widowiska, a najlepsi polscy graficy przygotują klipy graficzne do każdej z piosenek.

(Centrum Informacji TVP)

reklama